14. juna 2026.
Radio televizija Pančevo
Južni Banat Pančevo Srbija Vesti

Pančevo: Besplatno merenje šećera u krvi 26. novembra

Povodom novembra, meseca borbe protiv dijabetesa, 26. novembra u Pančevu, na otvorenom parkingu u okviru šoping centra Big Pančevo, od 9 do 16 časova, biće postavljenja „Prva dijabetološka ordinacija na točkovima“.

Svi građani će u ordinaciji moći besplatno da izmere svoj nivo šećera u krvi i obave konsultacije sa zdravstvenim radnicima o prevenciji, kontroli i lečenju dijabetesa.

Osim toga, oni građani kojima se ustanovi visok nivo glikemije, a time i rizik od obolevanja od šećerne bolesti, na poklon će dobiti aparat za merenje šećera u krvi kako bi mogli da nastave i sami kod kuće da prate svoje stanje, preventivno deluju i spreče moguće komplikacije dijabetesa.

 Pančevo je jedan od 15 gradova u Srbiji, u kojima se sprovodi ovaj projekat sa ciljem skretanje pažnje javnosti na važnost redovne kontrole nivoa glukoze u krvi kao najbolje prevencije u borbi protiv dijabetesa, jer se procenjuje da će do 2030. godine svaka deveta osoba na svetu bolovati od neke vrste ove bolesti.

Projekat se realizuje uz podršku lokalne samouprave i Dijabetološkog saveza Srbije, a pokrenula ga je austrijska kompanija Med Trust koja je i obezbedila specijalizovano vozilo za pokretnu dijabetološku ordinaciju.

Related posts

Stojković posle poraza od Engleske: Krivo mi je što smo izgubili

JP „Mladost“ Opovo: Očitavanje vodomera

Testiranje sistema za uzbunjivanje u Vršcu

Ostavite komentar

Ovaj sajt koristi kolačiće da bi vam pružio bolje korisničko iskustvo. Za detalje pogledajte uslove korišćenja. Prihvatam Više informacija