27. juna 2026.
Radio televizija Pančevo
Društvo Najvažnije Pančevo Vesti

Projekat “Bonton  Nege  Odrastimo zajedno” sprovodi medicinska škola “Stevica Jovanović”

 Medicinska škola “Stevica Jovanović, prvi put deo je Erazmus projekta koji će realizovati ove godine u Nemačkoj, odnosno Lajpcigu. Cilj je formalno obrazovanje i proširivanje znanja iz oblasti medicine u inostranstvu. Projektom pod nazivom “Bonton nege odrastimo zajedno”, obuhvaćena su dva obrazovna profila druge godine, a to su medicinska sestra tehničar i zdravstveni negovatelj. Projekat je finansiran iz Fonda evropskog obrazovanja i Erazmus projekta.

Profesorka Violeta Nikodinović, koja je takođe deo projekta, naglasila je složenost njegove organizacije i realizacije.

Svetlana Kalapiš, direktorka, rekla je da je višestruk značaj prvog Erazmus projekta koji realizuje ova obrazovna ustanova. Učenici koji učestvuju u projektu uzbuđeni su i željno iščekuju putovanje u Nemačku.

Kakosu naglasile profesorke ovi gradovi su odabrani s razlogom, jer predstavljaju simbol prosvećenosti, odnosno veze Srbije i Evrope u 18. veku. U kampusu gde će biti naši učenici boraviće i učenici još iz 5 zemalja, te je to dodatna prilika za razmenu iskustava i dodatnim usavršavanjem jezika i znanja iz oblasti medicine.

Related posts

MUP predao 46 komada trofejnog oružja Muzeju žrtava genocida

Puzijada: Podrška pravilnom razvoju beba u Vršcu

Sutra u 11 časova Srbija igra protiv Grčke, koja je sa 2:1 prvi dan slavila protiv Švedske

Ostavite komentar

Ovaj sajt koristi kolačiće da bi vam pružio bolje korisničko iskustvo. Za detalje pogledajte uslove korišćenja. Prihvatam Više informacija